Skip to content

1973'ten Bu Yana

Müşfik Hurma HİKAYEMİZ

Müşfik Hurma; Müşfik Bey, Konya Taşkent Eski Tellal Pazarı karşısındaki babası Ali Bey’e ait bakkaliyede ticaret hayatı ile tanışmıştır.

       Babası Ali Bey’den ticaretin ve esnaflığın inceliklerini öğrenen Müşfik Bey’i bir süre sonra yurt dışı merakı sarmaya başlar. Bu sebeple Suudi Arabistan’ın El Kasim bölgesine gider. Bu gidiş gelişler sıklaştıkça ticaretin iki ülke arasına taşınması kaçınılmaz olur.
Bu süreçte yaşlanan Ali Bey bakkaliye dükkanını oğluna bırakır.

        Müşfik Bey, yurt dışı etkinliklerine katılıp hurma ticareti üzerine uzmanlaşmaya karar verir. Suudi Arabistan’dan getirdigi yüksek kaliteli hurmaları Türkiye’nin dört bir yanına toptan, Konya halkına ise baba yadigarı dükkanında parakende olarak satmaya başlar. Bu dönem Bedesten Çarsısı’nda “Hurmacı Müşfik” olarak anılmaya başladığı dönemdir de aynı zamanda.  

          Yıllar boyunca devam eden, her geçen gün yenilenen ancak geçmişinden de kopmayan bu ticaret üç kuşaktır sürdürülmekte ve sizlere aynı özenle hizmet vermektedir.

müşfik hurma

Doğal

Ürunlerimizin tamamını en doğal hali ile sizlere sunmak için üstün bir çaba gösteriyoruz. Anlaşmalı tarım yapan üreticilerimizin ürünlerini sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Sağlıklı

Siz değerli misafirlerimize sunmuş olduğumuz bütün ürünlerimizin, sağlıklı olması önceliğini kendimize şart koşuyoruz.

Özenli

Bütün aşamalarda gerekli kontrolleri sağlayarak, sizlere özenle hazırlanmış sunumlar yapıyoruz. Başlangıçtan sofralarınıza kadar gelen süreçte, gösterdiğimiz emeği hissetmenizi sağlıyoruz.

Güvenli

Sizlere sunmuş olduğumuz her ürünün her koşulda arkasında olduğumuzu rahatça söyleyebiliyoruz. Ticaretimizi bu zamana kadar büyüterek devamlılık sağlayan, güven sermayesini hep arttırma amacı taşıyoruz.

Haber Bültenimize Üye Olun