Hurma Diyeti Nedir ?

Kilo verme denilince ilk akla gelen diyetlerden olan hurma diyeti ile nasıl kilo verilebilir, hurma diyeti nedir bunlardan bahsedeceğiz. Kilo verme yolculuğunda en önemli iki etken elbette ki diyet yapmak ve egzersiz yapmaktır.Diyet konusunda elbette uzman bir diyetisyenden destek almalı ve kesinlikle bilinçsizce beslenmemelisiniz. İnsan vücudunun zinde kalabilmesi için günde tüketmesi gereken besinleri karşılayacak bir programa uyum sağlamalısınız.

Hurma kilo vermeye nasıl yardımcı olur?

Yüksek Lif İçeriği; Lif içeriği yüksek gıdalar kalın bağırsaktaki emilim sürecini yavaşlatırlar, bu durum daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar yani sizi tok tutar. Lifler ayrıca sindirim sürecine yardımcı olurlar. Metabolizmayı hızlandıran yağ asitlerinin üretimine de yardımcı olurlar.

Doymamış yağ asidi içeriği yüksek; Tüm yağlar sağlık için kötü değildir. Hurmalarda bulunan doymamış yağ asitleri, yaralanma, şişme, sağlıksız gıda maddelerinin tüketimi gibi çeşitli nedenlerle oluşan iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur.

Mükemmel Protein kaynağı; Kilo vermeye çalışırken, hurmada bulunan iyi miktarda protein ihtiyacınızı karşılamaya yönelik destekçi olacaktır. Proteinler kasları inşa etmenize ve onarmanıza yardımcı olabilir.

Tatlı ihtiyacınızı giderir; Diyetlerde en büyük zorluk, şekerli şeyler için duyduğunuz açlığı kontrol etmektir. Hurma, sadece tatlı yeme isteğinizi bastırmakla kalmayacak, aynı zamanda sağlıksız gıdaları tüketmenizi de önleyecektir.

Ne kadar hurma tüketmelisiniz?
Hurma ancak ölçülü olarak tükettiğinizde kilo vermenize yardımcı olabilir. Her şeyin fazlası kilo alımına neden olabilir. Tatlı isteğinizi gidermek ve açlığınızı bastırmak için her gün 4 ila 5 hurma tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Hurmayı nasıl tüketebilirim?

Hurmayı sade olarak tüketmenin yanı sıra birçok farklı şekilde tüketebilirsiniz. Yapacağınız tatlılarda şeker yerine hurma ezmesi kullanabilir, meyve salatalarınıza ekleyebilir, yoğurt ve sütünüze karıştırabilirsiniz. Pek çok kişide hurma diyeti yaparken hurmayı ezme halinde kullanarak yapmaktadırlar.

Tüm Hurma Çeşitlerimize Mağazamızdan Ulaşabilirsiniz.

 

https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/weight-loss/include-dates-in-your-diet-for-weight-loss/articleshow/70011697.cms

Tavsiye Edilen Yazılar